Come2Pomerania: Поморське запрошує вас

Come2Pomerania: Поморське запрошує вас

У відповідь на кризу в Білорусі в 2020 році стартувала урядова програма Poland. Business Harbour, що підтримує релокацію співробітників і компаній з ІТ-індустрії до Польщі. До програми також приєдналися Україна, Молдова, Вірменія та Грузія.

Поморське воєводство було першим регіоном, який запропонував рішення, що доповнюють пропозицію PBH. Invest in Pomerania, ініціатива місцевого самоврядування, яку координує Поморськф агенція розвитку, зібрала їх у додатковий проект – Come2Pomerania. Завдяки йому за 2 роки в регіоні успішно почали працювати 8 компаній, на черзі – ще декілька.

Метою програми Come2Pomerania, яку реалізує ініціатива місцевого самоврядування Invest in Pomerania (IiP), є допомога компаніям та спеціалістам у релокації до Поморського воєводства. Веб-сайт www.come2pomerania.com містить найважливішу інформацію про ведення бізнесу та пропозиції IiP щодо грантів, інвестиційних стимулів, інформаційного, маркетингового та юридичного забезпечення. Тут можна знайти багато практичної інформації, корисної в повсякденному житті, та прямі контакти працівників IiP.

– В рамках програми ми пропонуємо допомогу в оформленні візи та легалізації, надаємо тимчасовий офіс. Ми забезпечуємо маркетингову підтримку, допомагаємо в рекрутації, інформуємо про доступні грантові програми та інші інвестиційні стимули. Я задоволена результатами програми Come2Pomerania, вона дуже корисна для іноземців, зацікавлених у релокації та розвитку бізнесу в регіоні, – коментує Олександра Мошинська, менеджер проекту в Invest in Pomerania.

IiP готується до наступного етапу реалізації програми. Як некомерційна ініціатива місцевого самоврядування, агенція є посередником між бізнесом, девелоперами та держустановами. Щоб підвищити стандарти роботи, IiP ретельно аналізує потреби та очікування компаній, які отримують допомогу від програми Come2Pomerania.

Приймаючи рішення про переїзд до Поморського воєводства, компанії повинні враховувати ряд аспектів ведення бізнесу.

Чому саме Померанія?

Першим бізнесом, який вирішив переїхати в Померанію за допомогою Come2Pomerania, є Digiteum. Мінська компанія, що займається комплексною розробкою програмного забезпечення, відкрила офіс в Труймясті в жовтні 2020 року.

– Є багато причин, чому ми обрали Поморське воєводство місцем розташування нової філії Digiteum. Перш за все хотіла би підкреслити розвинену ділову інфраструктуру в цьому регіоні, близькість наших ключових ринків, в т.ч. скандинавського та німецького, а також потужну підтримку урядових та місцевих установ. Польща, і Поморське зокрема, це просто чудове місце для життя – у нас є багато спільного з історичної та культурної точки зору, – говорить Катерина Лазаревич, співзасновниця та виконавчий директор Digiteum.

Стратегічне розташування Гданська було одним із факторів, на які найчастіше вказували компанії,  що вирішили сюди переїхати. На цьому також наголосив Андрій Терегін, генеральний директор компанії Agente, що спеціалізується на створенні інноваційних програмних рішень, веб- та мобільних додатків.

– Наша нова штаб-квартира в Труймясті забезпечила нам кращу позицію для глобального розвитку компанії. Зручне розташування Гданська робить команду Agente більш гнучкою та доступнішою для своїх клієнтів. Ми можемо налагодити ще тісніші стосунки з нашими європейськими, а особливо скандинавськими клієнтами – зазначає Андрій Терегін.

Труймясто для успіху

Померанія виявилася не тільки безпечною гаванню для багатьох компаній, але й ідеальним місцем для розвитку. Тому ми вирішили розширити пропозицію і включити в програму також компанії з України та інших країн. Efisco є першою компанією з-поза меж Білорусі, яка скористалася допомогою Come2Pomerania. Компанія з Харкова займається аутсорсингом ІТ-процесів. Переїзд дозволив їм розширити бізнес і залучити нових клієнтів.

– Хоча наші плани щодо значного збільшення рекрутації минулого року зірвала пандемія, а формальності, пов’язані з відкриттям офісу та переміщенням співробітників, часом брали своє, врешті-решт воно виявилося того вартим, – каже Яна Шайдюк, операційний директор Efisco в Гданську – ми дуже задоволені інвестицією в Труймясті. Ми підписали нові контракти з клієнтами з Нідерландів, Фінляндії та Великобританії, а наші клієнти розширюють обсяги співпраці. У нас також немає проблем в тому, щоб переконати співробітників переїхати до Померанії. Немає кращого місця для проживання сімей висококваліфікованих спеціалістів з України чи Білорусі, ніж Труймясто. Програми релокації, такі як Come2Pomerania, що значно полегшують процес, також є ефективними стимулами.

У березні 2021 року в Гданську з’явився білоруський технологічний стартап CareMeTech, який працює над мобільним додатком, що дає змогу прогнозувати та виявляти серцево-судинні захворювання.

– Обрати локацію в Польщі непросто, адже всі великі міста дуже динамічно розвиваються. Проте беззаперечною перевагою  Труймяста є підтримка ініціативи Invest in Pomerania та її програми Come2Pomerania. Для нас це була величезна користь, – розповідає Максим, один із засновників CareMe Tech, – у  Труймясті ми знайшли ідеальні умови для розвитку та привабливі програми для таких молодих IT-компаній, як наша.

 Труймясто для роботи

Датсько-українська компанія InterLogic однією з перших звернулася до нас через сайт Come2Pomerania, але офіційний початок діяльності компанії в  Труймясті відбувся лише в листопаді 2021 року. Як підкреслив Сьорен Томсен, співвласник і директор відділу продажів InterLogic:

– Завдяки Come2Pomerania ми отримали дуже корисну інформаційно-організаційну підтримку. Порівняно з Данією, бюрократія, пов’язана зі створенням компанії та переміщенням працівників, тут займає багато часу. Завдяки C2P нам було набагато легше орієнтуватися в лабіринті формальностей. За підтримки ініціативи ми змогли найняти та перевезти ІТ-спеціалістів з Білорусі до Померанії.

У свою чергу, SoftServe, ще одна українська IT-компанія, яка скористалася запрошенням до Померанії, обрала цей регіон через вже присутніх на ринку потенційних співробітників. Основною причиною відкриття офісу компанії в Труймясті був доступ до спеціалізованого пулу талантів – випускників поморських університетів.

– Ми щодня працюємо з найновішими технологіями. Ми спеціалізуємося на розробці програмного забезпечення та технологічних консультаціях на основі Big Data, Business Intelligence, IoT, Machine Learning, DevOps, Cloud, e-commerce та UX, –пояснює Павел Лопатка, APAC Client Success Lead в компанії SoftServe, – Ми віримо, що завдяки високій якості освіти та позитивній міграції, Труймясто – найкраще місце для пошуку ІТ-спеціалістів. Ми бачимо тут величезний потенціал розвитку нашої компанії.

Позиція Труймяста на IT-карті країни динамічно зростає, що створює хороші перспективи для таких організацій, як GlobalLogic. Відкриваючи офіс у Померанії, компанія, з одного боку, займатиметься цікавими проектами та створюватиме інноваційні продукти для існуючих та нових клієнтів, а з іншого – розвиватиме свої підрозділи разом з фахівцями, що проживають у Гданську, Гдині, Сопоті та їх околицях. Місцевий ринок переповнений як досвідченими інженерами, так і початківцями, що роблять перші кроки в ІТ-індустрії.

– Тільки в 2022 році ми плануємо найняти сотню спеціалістів з місцевого ринку: програмістів C/C++ та Java, інженерів DevOps, програмістів мобільних додатків, тестувальників та менеджерів, – розповідає Каміль Відек, програмний директор GlobalLogic.

Ще однією компанією, яка скористалася програмою Come2Pomerania у 2021 році, став білоруський стартап AM Builder, що створив віртуальний помічник у будівництві.

– Ми любимо і цінуємо дружню атмосферу Труймяста, його толерантність і гостинність, хороший бізнес-клімат і європейську юрисдикцію. Труймясто – це центр, що постійно розвивається, притягує нові ідеї, інвестиції та висококваліфікованих спеціалістів. У рамках програми Come2Pomerania ми отримали комплексну консультаційну та маркетингову підтримку. – каже Анатолій Миронюк, засновник і директор компанії, – Ми раді, що AM Builder може стати частиною цього ландшафту.

Хороший план

Усі види діяльності IiP – наприклад, залучення інвесторів та просування регіону – вписуються в стратегію розвитку Поморського воєводства. Програма Come2Pomerania є одним із елементів плану економічної та соціальної інтеграції мігрантів, який реалізує місцева влада, що додатково збільшує якість інвестиційної пропозиції регіону. Ефективність обраного курсу підтверджується рішеннями нових компаній переїхати до Померанії.

Запрошуємо компанії, зацікавлені в підтримці в рамках програми Come2Pomerania,  звертатися до Invest in Pomerania.

Про Come2Pomerania

Come2Pomerania — це інформаційна база для підприємців, стартапів та IT-спеціалістів, які хочуть переїхати в регіон. Є доповненням до урядового проекту Poland. Business Harbor. Завдяки програмі 8 компаній вже переїхали до Померанії і це, безумовно, ще тільки початок.

%d